ОБОВ’ЯЗКОВИЙ АУДИТ

На виконання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, низкою нормативно-правових документів змінено регламентацію проведення обов’язкового аудиту.

Зокрема, запроваджені критерії віднесення підприємств до різних груп, залежно від обсягів діяльності, величини активів та кількості працівників. Виходячи з цього, визначено необхідність оприлюднення ними фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Обов’язковою складовою оприлюдненої інформації має стати Звіт про управління, щодо якого аудитори також мають висловити власну думку.

Варто відзначити обов’язковість оприлюднення зазначеної інформації на WEB-сторінці підприємства, що непрямо передбачає необхідність її створення та наповнення відповідним змістом.

Встановлено граничні терміни оприлюднення звітності та аудиторського висновку. Визначено суб’єкта, уповноваженого для здійснення контролю та застосування санкцій за порушення вимог щодо оприлюднення зазначеної інформації. Так, розмір адміністративного штрафу за відповідне правопорушення становитиме від 17000 грн до 51000 грн. 

На наше переконання, проведення обов’язкового аудиту дає можливість замовнику вирішити низку проблем діяльності підприємства, зокрема:

  •  покращення економічної роботи;
  •  підвищення інвестиційної привабливості;
  •  усунення проблем у бізнес-процесах;
  •  доповнення кредитної історії;
  •  оперативне інформаційне забезпечення управління …

 

В контексті зазначеного, аудитори мають належні ресурси і можливості для того, щоб:

1) Показати керівнику стан справ зі сторони, яку він не бачить (компетентність кадрів, результативність функціонування служб, стан системи контролю, активи підприємства очима інвесторів і кредиторів …)
2) Виконати за дорученням керівника оцінку бізнесу для продажу чи інвестицій, заходи з підвищення інвестиційної привабливості, розробку податкової й облікової політики, навчання персоналу…

Цінність роботи аудиторських компаній обумовлюється також їх здатністю комплексно обслуговувати діяльність замовників, зокрема: земельних відносин, соціально-трудових відносин, оцінювання майна та землі, проведення судово-економічних експертиз, супроводження інвестицій, виконання внутрішніх фінансових та господарських розслідувань, навчання персоналу тощо.

Таким чином, обов’язковий аудит є реальним механізмом удосконалення роботи підприємств, захисту інтересів їх власників та керівників, і, як наслідок, - прикладом вдалої інвестиції у розвиток бізнесу.

Виникли питання?

Залиште свої контактні дані і наші експерти обов'язково з Вами зв'яжуться